Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

‘Şimdi O Tabelada Senin Adın Yazıyor’

‘Şimdi O Tabelada Senin Adın Yazıyor’
Batman'da terör saldırısında şehit olan 8 aylık müzik öğretmeni Aybüke Yalçın'’dan geriye kalan hatıralar da yürekleri burktu. Yalçın'ın vurulduğu araçta yanında bulunan arkadaşı Duygu Afşar, sosyal medyada Aybüke öğretmenin iki fotoğrafını paylaştı.
19.06.2017 / 06:29


Batman'da terör saldırısında şehit olan 8 aylık müzik öğretmeni Aybüke Yalçın'’dan geriye kalan hatıralar da yürekleri burktu. Yalçın'ın vurulduğu araçta yanında bulunan arkadaşı Duygu Afşar, sosyal medyada Aybüke öğretmenin iki fotoğrafını paylaştı.

Birinde Aybüke öğretmen Kozluk Çok Programlı Anadolu Lisesi önünde görülüyor. Diğerinde ise Şehit Şenay Aybüke Yalçın Çok Programlı Anadolu Lisesi tabelası yer alıyor.

Afşar paylaşımına, "O gün bu fotoğrafı çekerken 'Uzaktan çek, okulun adı da çıksın' diyordun ya, şimdi o tabelada senin ismin yazıyor. Yaşanan o an hiç unutulmayacak, sen hiç unutulmayacaksın Aybüke. Keşke okulun adı aynı kalsaydı biz bunu yaşamasaydık" notu düştü."EĞİL" DEDİ VURULDU

Duygu Afşar "Beraber karne dağıtımı yaptık. O gün çok mutlu ve neşeliydi. 5 arkadaş bir yerde oturmaya gidiyorduk. Aybüke arka koltukta ortamızda oturuyordu. Sonra aracımız tarandı. Saldırı sırasında çığlık çığlığaydık. Aybüke bana en son 'Eğil' diye bağırdı. O sırada kurşun ona geldi.Teröre de ona destek verenlere de lanet olsun" dedi.SALDIRIDAN 15 DAKİKA ÖNCE

Saldırı anında araçtaki diğer öğretmen Tuğçe Topaloğlu da saldırıdan önce çekilen bir fotoğraf paylaştı.

Fotoğrafa "Olaydan 15 dakika öncesi. Dördümüz aynı arabaya biniyoruz. Sonrasında lanet kurşun onu buluyor. Şimdi biz nasıl dayanalım? O arabadan sağ çıktığımıza şükredemedik. Aybüke neden yok? İçimizdeki acı bitmiyor" diye yazdı.

Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın şehit düştüğü aracı kullanan İzzet Gündoğdu hain saldırıyı anlattı.

Gündoğdu olay anı ile ilgili “Arka tarafta oturuyordu. Kendisi çok sakindi, ‘Sakin olun’ dedi. Herkesi sakinleştirmek isterken vuruldu” dedi.

Olay günü karne dağıttıktan sonra bir yerlerde oturmak için yola çıktıklarını belirten Gündoğdu, şöyle devam etti:

"Karneleri dağıttık. Bir yerde oturacaktık. Eşim, ben, iki öğretmen daha vardı. Çatışmanın ortasında kaldık. Aybüke arabanın arka tarafında oturuyordu. Herkesi sakinleştirmek isterken vuruldu. Çok sakindi, 'Sakin olun' dedi. Silah sesleriyle güzergâhı değiştirmek istedim, ilerlemiştim o zamana kadar ama kurtaramadık direğe çarptık. Ambulans çağırdık ancak geç geleceğini düşünerek hastaneye götürdük. Aybüke Öğretmen'i kollarımın arasında kaybettik.""ÇOK GÜLER YÜZLÜYDÜ. HERKES SEVERDİ"


Aybüke Yalçın'ın okulun en genç öğretmeni olduğunu belirten Gündoğdu "Çok güler yüzlüydü. Herkes severdi. Okulda müzik odası yoktu. Öğrenciler müzik aletlerinin ismini bile bilmiyordu. Okul ve bakanlık desteğiyle müzik odası oluşturmuştu. Enstrümanları getirmişti. İdealist bir öğretmendi. Karne gününden sonra seminerler vardı, cuma günü memlekete gidecekti. Hâlâ şoktayız, hiçbirimiz için kolay değil. Terörün bitirilmesi için ne gerekiyorsa yapılmalı" şeklinde konuştu. (Sabah)


Etiketler:
Bu haber toplam 465 defa okundu
YAZARLAR