Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Aybüke’nin Derdi Hizmetti’

Aybüke’nin Derdi Hizmetti’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Doğu ve Güneydoğu’ya Aybüke öğretmen üzerinden mesaj göndererek, "Ben buradan Güneydoğu’ya, Doğu’ya sesleniyorum, Aybüke kızımız genç yaşında oralara hizmet için geldi. Yavrularımıza ilim irfan öğretmek için geldi.
17.06.2017 / 13:01


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Doğu ve Güneydoğu’ya Aybüke öğretmen üzerinden mesaj göndererek, "Ben buradan Güneydoğu’ya, Doğu’ya sesleniyorum, Aybüke kızımız genç yaşında oralara hizmet için geldi. Yavrularımıza ilim irfan öğretmek için geldi. Bu yavrumuz aldığı maaşı ile orada laboratuvarı tanzim etti. Derdi sizin yavrularına hizmetti, o aşkla oraya geldi. Bu yavrumuzu orada katlettiler” dedi.

TBMM’de partisinin grup toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hayatının baharında tüm ümitleri ve heyecanı ile birlikte toprağa verilen Aybüke öğretmen için yüreği yanmayanların dertlerinin insan ve insan hakları olmadığını söyledi.

Erdoğan, konuşmasında şöyle dedi:

Ben buradan Güneydoğu’ya, Doğu’ya sesleniyorum, Aybüke kızımız genç yaşında oralara hizmet için geldi. Yavrularımıza ilim irfan öğretmek için geldi. Bu yavrumuz aldığı maaşı ile orada laboratuvarı tanzim etti. Derdi sizin yavrularına hizmetti, o aşkla oraya geldi. Bu yavrumuzu orada katlettiler bu terör örgütü.

Ben inanıyorum ki, Doğu ve Güneydoğulu kardeşlerim bundan sonra siyasi iradesini çok daha farklı bir şekilde bu terör örgütüne karşı bu ülkeye ve kendilerine hizmet eden AK Parti’ye verecektir.

Daha hayatının baharında tüm ümitleri ve heyecanı ile birlikte toprağa verilen Aybüke kızımız için yüreği yanmayan taş kalplilerin dertleri kesinlikle insan değildir, insan hakları hiç değildir.

Bunların tek derdi var, terör örgütlerinin kalemşörlüğünü yapmaktır. Bunların tek gayesi teröristleri ve onların eylemlerini toplum nezdinde aklamaya çalışmaktır.

Aybüke kızımızın babası ile görüştüm, Allah ailesine sabır versin, tüm milletimizin başı sağ olsun.” (Ajanslar)


Etiketler:
Bu haber toplam 295 defa okundu
YAZARLAR