Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

‘Aybüke’nin Helal Kanı Yerde Kalmayacak’

‘Aybüke’nin Helal Kanı Yerde Kalmayacak’
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Aybüke’nin helal kanı inşallah yerde kalmayacak, hesabı mahşere bırakılmadan bu dünyada sorulacaktır” dedi.
17.06.2017 / 12:54


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Aybüke’nin helal kanı inşallah yerde kalmayacak, hesabı mahşere bırakılmadan bu dünyada sorulacaktır” dedi.

TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada Türk milletinin bekasını muhafaza amacıyla çetin bir mücadele içinde olduğuna dikkat çeken Bahçeli, müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın Batman Kozluk'ta PKK’lı hainlerin düzenlediği terör saldırısında şehit edilmesi ile ilgili şunları söyledi:

“Bölücü ve hain terör evlatlarımıza kast etmeye devam etmektedir.

Geçtiğimiz hafta boyunca acı verici kara haberler milli yürekleri kavurmuş, hepimizi kedere boğmuştur.

8 evladımız katillerin ateşiyle toprağa düşmüşlerdir. Bunlar arasında bir evladımız vardır ki, duyan herkesin göz pınarlarından yaşlar akmasına neden olmuştur.

Batman Kozluk’ta, henüz hayatının baharında, körpe bir fidan olan Müzik Öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın terörün hedefi olmuştur.

Aybüke kızımız al bayrağa sarılı tabutuna iliştirilen duvağıyla, kırmızı yazmasıyla memleketi Çorum’da ebedi yolculuğuna uğurlanmıştır.

Milyonlar Aybüke’yi konuşmuş, Aybüke’yle birlikte diğer şehitlerimize yanmış, ağıtlar yakmıştır.

Her şehit gibi ay yüzlü Aybüke de mazlumdur. Helal kanı inşallah yerde kalmayacak, hesabı mahşere bırakılmadan bu dünyada sorulacaktır.

Çok sevdiği müzik notaları öksüz, sınıfı kimsesiz, öğrencileri geride meyus kalmıştır.

Aybüke’nin muhterem babası Sadık Yalçın ise duruşu ve asaletiyle tüm Türkiye’ye ders vermiş, taraflı tarafsız herkeste hayranlık uyandırmıştır.

Acılı baba, 11 Haziran Pazar günü, şehit kızının naaşına bakarak şu sözleri mıh gibi arşın çatısına çakmıştır: ‘5 bin yıl değil, 500 bin yıl daha buradayız Allah'ın izniyle. Kimse bizleri yıldıramaz. Bu vatan tarihte Türk’tü, bugün de Türk, yarın da Türk. Ne Mutlu Türküm Diyene.’

Merhume evladımız Aybüke’yi böyle bir baba yetiştirmiş, vatana da feda etmiştir.

Böyle bir babaya hürmet edilmez de ne yapılır? Böyle bir babayı tazimle selamlamayalım da kime selam verelim? Bu vakur, bu asalet, bu soylu, bu milli ve inanmış yürek Türkiye’nin yegane aradığı, özlemle ihtiyaç duyduğu sesleniş ve dik duruştur.

Millet Türk’tür, devlet Türk’tür, vatan Türk’tür, bayrak Türk’tür. Ne Mutlu Türküm diyene sözü şeref nişanemiz, varlık ve birlik yeminimizdir.

Türkiye Cumhuriyeti kapısının önünde kaçak bina dikmeye, çadır kurmaya, gecekondu yapmaya kalkışanları hizaya getirip Aybüke ve tüm şehitlerimizin emanetini korumaya hem görevli, hem mecbur, hem de buna kudretlidir.

Bedel neyse bunu ödemeye hazır kahramanlar tetikte beklemektedir. Biz Aybüke’ye, hürmet ve minnetle yad ettiğimiz tüm kahraman şehitlerimize mahcup olmayacağız. Bütün şehitlerimizin saygıdeğer anne ve babalarını hayal kırıklığına uğratmayacağız. Tarih, zamanın ruhunu gören, bunu kavrayıp yön veren milletler tarafından yapılmıştır. Türk milleti gerekirse yeniden tarih yapacak, gerekirse bu tarihi kanıyla yazacaktır. Biz kendimizden geçmedikçe, kimse bizi geçemeyecek, kimse bize diş geçiremeyecektir” (Ajanslar)


Etiketler:
Bu haber toplam 178 defa okundu
YAZARLAR