Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Osmancık Belediyespor Altyapısı Emin Ellerde

Osmancık Belediyespor Altyapısı Emin Ellerde
Osmancık Belediyespor U11 ve U12 takımları guruplardan çıkarak Play-Off oynamaya hak kazandı.
04.06.2017 / 13:53


Osmancık Belediyespor U11 ve U12 takımları guruplardan çıkarak Play-Off oynamaya hak kazandı.

Osmancık’ı temsilen Osmancık Belediyespor’un mücadele ettiği U11 ve U12 liginde gruplarda maçların tamamlanmasıyla Play-Off’a yükselen takımlar da belli oldu.

Osmancık Belediyespor iki ligde de elde ettiği başarı ile alkış aldı.

U11 liginde 11 takım U12 liginde 12 takım olmak üzere toplam 23 takımın mücadele ettiği gurup maçları sonrasında U11 liginde Osmancık Belediyespor, Gençlerbirliği, Mimar Sinan Gençlik Spor ve Alaca Belediyespor. U12 liginde ise Osmancık Belediye spor, Çorum Belediye Spor, Gençlerbirliği Spor ve İskilip Gücü Spor Play-Off oynamaya hak kazandılar.

Çift devreli lig ve puan usulüne göre oynanacak olan ve bu hafta başlayan Play-Off müsabakaları sonunda U11 ve U12 ligi Çorum şampiyonu belli olacak.

Osmancık Belediyespor Genel Kaptanı Ertan Derindere yaptığı açıklamada, “Gurup müsabakaları sonunda Play-Off oynamaya hak kazanan takımlarımızı ve oyuncularımızı tebrik ediyorum.

Eminim ki, Play-Off müsabakaları sonunda Çorum şampiyonu Osmancık Belediyespor olacaktır.

Başkanımız Hamza Karataş başta olmak üzere hocalarımız ve kulüp yöneticilerimiz ile birlikte alt yapıya verdiğimiz desteğin ne kadar önemli olduğunu gruplardan çıkarak gösterdik. Bu desteğimiz her zaman devam edecektir. Kulüplerimizin ilerde başarılı olmalarını istiyorsak alt yapıya çok önem vermeliyiz. Şuanda çok yetenekli oyuncularımız var. Bunlar 3-4 yıl sonra amatör ligde oynayacaklardır. Üst liglerde oynayan oyuncular alt yapının farkında olursa benim alternatifim yok nasıl olsa mantığıyla oynayamayacaktır. Buda onun daha istekli ve daha başarılı olmasını sağlayacaktır.

Alt yapıdaki yetenekli oyuncularımızı bir yandan ilerdeki spor hayatlarında başarılı olmaları adına hazırlarken bir yandan da iyi birer birey olarak yetişmeleri içinde büyük çaba harcıyoruz.

Kulüplerde alt yapı iyi olmazsa geriden oyuncu yetiştirmezseniz üst liglerde oynayan oyuncularla çok fazla başarı elde edemezsiniz. Bugün baktığınız zaman dünyanın birçok ülkesindeki kulüpler alt yapılarına çok değer veriyor. Küçük yaşlarda transfer ettikleri oyuncuları geleceğe çok iyi hazırlıyorlar. Bizde Osmancık Belediye Spor olarak gençlerimiz içerisinden yetenekli oyuncuları tespit ederek hocalarımızın üstün gayretleri ile geleceğe en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyoruz.

Bu vesile ile başta Belediye Başkanımız ve Kulüp Başkanımız Hamza Karataş olmak üzere yöneticilerimize, hocalarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


Etiketler:
Bu haber toplam 381 defa okundu
YAZARLAR