Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Görme Engelliler İçin Kaldırım Düzenlemesi

Görme Engelliler İçin Kaldırım Düzenlemesi
Görme Engelliler İçin Kaldırım Düzenlemesi
09.01.2014 / 11:19


Osmancık Belediyesi, şehir merkezinde yapılan yol ve kaldırım çalışmalarında özel düzenlemeler yaparak, 7-14 Ocak Beyaz Baston ve Körler Haftasına denk gelen şu günlerde engellilerin her zaman yanında olduğunu gösterdi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Osmancık Belediye Başkanı Bekir Yazıcı;” Biz duyanın da duymayanın da, görenin de görmeyenin de belediyesiyiz. Görme duyusunu kaybetmiş ama gönül gözüyle gören vatandaşlarımız bizim için özeldir. Bu özel insanlarımıza biz de özel hizmetler yapmak zorundaydık. Görme engelli kardeşlerimizin kimsenin yardımı olmadan kaldırımda daha rahat ve güven içerisinde yürüyebilmesi için kaldırım taşlarının özel kabartmalı ve bastonla yürüyüş için uygun küçük oluk güzergahlı taşlarla döşeme yapıyoruz. Kabartmalı takip yolu dediğimiz alanda bastonları ile kabartmaları izleyerek gidebilecekler, nerde sağa döneceklerini, nerde sola döneceklerini yine bu oluklu kabartma taşlar aracılığı ile takip edebileceklerdir. Söz konusu çalışmanın görme engellilerin sosyal hayata daha fazla katılımları ve fiziki engellerin ortadan kaldırılmasına yönelik olarak Osmancık Belediyesi olarak başlattığımız uygulama, Avrupa standartlarına uygun bir çalışmadır.

Çalışmalarımızın 7-14 Ocak Beyaz Baston Körler Haftasına gelmesi de farkındalık sağlaması açısından güzel bir tesadüf olmuştur. Biz belirli günler ve haftalarda değil her zaman engelli vatandaşlarımızın yanındayız. Engelleri kaldırmak için çalışıyoruz.” dedi.
Etiketler:
Bu haber toplam 2251 defa okundu
YORUMLAR
ismail çıplak: 
"Takdir"
Yorumlarken bile bir Bekir Yazıcı sempatisi ön planda. Arkadaş yapılan her hizmet için Allah razı olsun ancak Ahmet Çörekçi caddesinden ibaret değil Osmancık yağmurlar geldi diğer caddelerin hepsi çamur balçık içinde işte bunu göremiyorsak asıl sıkıntı bu. Görme engelinizi kaldırın İstanbulda sıcak ASFALTTAN YORUM YAPMAYA HACET YOK
29.01.2014 / 14:42
Serdar Gürsoy - OsDer Başkanı: 
"Osmancık Gelişiyor"
Birçok ilçede olmayan engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırcak uygulamaların yapılması sevindirici ve takdire şayandır. Aslında "Hizmeti" görme engelimizi kaldırmak gerek diye düşünüyorum. Sn.Bekir Yazıcı yı tebrik ederim. Osmancık ve Köyleri Derneği Adına Bşk.Serdar Gürsoy
09.01.2014 / 12:08
YAZARLAR