Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Osmancık’ta 160 Konut Sahiplerine Teslim Edilecek

Osmancık’ta 160 Konut Sahiplerine Teslim Edilecek
Kurşunoğlu Yapı tarafından üretilen 160 konut 2013 yılı içerisinde sahiplerine teslim edilecek.
15.05.2013 / 16:16


Kurşunoğlu Yapı tarafından üretilen 160 konut 2013 yılı içerisinde sahiplerine teslim edilecek.

Kurşunoğlu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Kurşun ilçe ekonomisinin önemli bir kısmını karşılayan inşaat sektöründe önemli gelişmelerin kaydedildiğini söyledi.

Kurşunoğlu Yapı tarafından 30 müstakil ve 130 toplu konut dairesi olmak üzere 160 konutun 2013 yılı içerisinde sahiplerine teslim edileceğini söyleyen Kurşun, ilçe ekonomisine büyük oranda katkı sağladıklarını kaydetti.

Firmanın yaklaşık 100 kişiye istihdam sağladığını belirten Kurşun, firma bünyesinde 3 inşaat mühendisi ve bir mimarın istihdam edildiğini ifade etti.

Kurşun inşaat sektöründeki gelişmelerle ilgili şöyle konuştu:

“İlçemizin belirli ekonomik kaynaklarının yanı sıra inşaat sektörü önemli bir yer tutuyor. Gerek istihdam açısından gerekse inşaat sektörüne yönelik firmaların ticareti açısından büyük bir kesim için ekonomik kaynak sağlıyor. İnşaat sektörünün canlı olması toprak sanayi başta olmak üzere birçok sektörde hareketlilik yaşanmasına katkı sağlıyor. Öte yandan ilçenin kentleşmesi, modern yapıların ve sosyal alanların oluşması inşaat sektörüne bağlı. Bu nedenle ilçemiz için önemli bir sektör olan inşaat sektöründeki gelişmeler sadece sektörün içerisine yer alanları değil bütün toplumu etkileyen önemli bir kavramdır” dedi.

AKILLI EVLER İLÇENİN EN MODERN YAŞAM ALANI

Kurşunoğlu Yapı tarafından inşasına başlanan 180 konutluk “akıllı ev” projesinde iki blokun tamamlanma aşamasına geldiğini kaydeden Kurşunoğlu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Kurşun “Atatürk Dumlupınar Sitesi” adını verdiklerini projenin en hızlı tamamlanan projelerden birisi olduğuna dikkat çekti.

Akıllı evlere beklediklerinden daha yoğun bir taleple karşılaştıklarını dile getiren Kurşun; “İlk başta ilçemize, hatta bölgemize yabancı bir proje gibi görülür çekincelerimiz olmuştu. Ancak daha proje açıklanır açıklanmaz yoğun bir taleple karşılaştık. Bu nedenle en hızlı bitireceğimiz projelerden birisi Atatürk Dumlupınar Sitesi olacak. Kaba inşaatı tamamlanmak üzere olan iki blok yüzde 80 oranında satıldı. Projedeki diğer bloklar için de aynı şekilde yoğun bir talep var. Müşterilerimizin bu eğilimi bizi gelecek dönemlerde de bu şekilde büyük projeler yapmaya yönlendiriyor” diye konuştu.

Osmancık'ta ilk defa uygulanan akıllı ev sistemleri ile donatılmış yaşam alanı, üstün konfor ve güvenlik sistemlerinin yanı sıra Çocuklar için kreş, alışveriş merkezi, spor alanları, koşu parkuru ve yürüyüş yolları gibi sosyal alanlara sahip.

 


Etiketler:
Bu haber toplam 3521 defa okundu
YORUMLAR
Osmancıklı Osman: 
"Hizmet"
Allah Razı Olsun...Hizmet böyle olur.....
16.05.2013 / 08:48
YAZARLAR
29,4 Kilogram Eroin Ele Geçirildi
Çorum Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan bir operasyonda 29 kilo 400 gram eroin maddesi ile geçirildi. Olayla ilgili olarak 1 kişi gözaltına alındı.

Resmi İlanlar
Röportaj