Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Osmancık İBD Badminton’da başarıya doymuyor

Osmancık İBD Badminton’da başarıya doymuyor
Osmancık İsmail Burak Derendere Gençlikspor kulübü sporcuları bir ikincilik iki üçüncülük kazandılar.
26.06.2012 / 12:42


22-25 Haziran tarihleri arasında Ankara Elmadağ’da yapılan 15 yaş altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda mücadele eden Osmancık İsmail Burak Derendere Gençlikspor kulübü sporcuları bir ikincilik iki üçüncülük kazandılar.

Osmancık İsmail Burak Derinderespor Badminton takımı başarıya doymuyor. 15 yaş altı Türkiye Badminton Şampiyonasında Osmancıklı sporcular bir ikincilik iki üçüncülük kazandılar.

Badminton antrenörü Barış Boyar'ın verdiği bilgiye göre 22-25 Haziran tarihleri arasında Ankara Elmadağ'da yapılan 15 yaş altı Türkiye Badminton Şampiyonasında Osmancık İBD Gençlikspor kulübü sporcuları karışık çiftlerde Murathan Eken ve Edanur Köybaşı ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldular. Yaren Dölcü tek bayanlarda üçüncü, çift bayanlarda mücadele eden Yaren Dölcü ve Edanur Köybaşı üçüncü olarak bronz madalya kazandılar. Tek erkeklerde mücadele eden Akın Deniz ise sekizinci sırada yer aldı.

Boyar, elde ettikleri bu derecelerle kulüpler sıralamasında da Osmancık İBD olarak Türkiye 4. lüğüne kadar yükseldiklerini belirterek, kendisininde en başarılı antrenörler arasında yer alarak Federasyon Başkanı Murat Özmekik tarafından plaketle ödüllendirildiğini söyledi.

Antrenör Barıış Boyor, şampiyonada sporcularının gösterdiği performanstan son derece mennun olduğunu ancak asıl hedeflerinin Avrupa'da derece yapmak olduğunu ve bu doğrultuda çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Kendilerine bu başarıları yakalamaları için gerekli çalışma ortamını sağlayan ilçe kaymakamı İbrahim Küçük, Belediye Başkanı Bekir Yazıcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer ile kulüp başkanı İsmail Burak Derindere'ye teşekkür eden Boyar, bu destekler devam ettikçe daha büyük başarılar kazanacaklarına inandığını sözlerine ekledi.

 


Etiketler:
Bu haber toplam 3227 defa okundu
YAZARLAR